Витяжка в гаражі є незамінним атрибутом, який забезпечує циркуляцію повітря та оптимальний мікроклімат усередині приміщення. Необхідність витяжки полягає в тому, що гараж є універсальним місцем, яке використовується для зберігання різних предметів. Тут можуть бути як якісь продукти, так і запчастини автомобіля, для яких необхідно забезпечити сухість. При вологому повітрі металеві елементи можуть покритись іржею.
Витяжка для гаража є незамінним атрибутом, оскільки сама споруда схильна до утворення вологості. Згодом з'являється неприємний запах, пліснява, грибок. Працювати та утримувати автомобіль у таких умовах неможливо, крім того, позбавитися всіх цих проявів досить важко. Краще відразу забезпечити витяжки в гаражі, щоб надалі не стикатися з такою низкою проблем. У гаражі обов'язково має бути витяжка.
Найголовніша проблема, з якою можна зіткнутися - це покриття автомобіля іржею. Ідеальним варіантом для зберігання автомобіля взагалі є навіс. Так машина захищена від попадання опадів та постійно продувається вітром. Якщо автомобіль знаходиться на зберіганні в гаражі, то він повинен мати постійний контакт зі свіжим повітрям.
Вентиляція гаража необхідна і за багатьох інших випадках. Найактуальнішим прикладом може стати процес фарбування. В даному випадку для комфортних умов роботи приміщення має забезпечуватись чистим повітрям. Звичайно, можна відчинити двері, однак у зимовий період це не надто актуально. Для фарбування вентиляція гаража просто необхідна. Те саме стосується й інших видів діяльності. При роботі автомобіля виділяється велика кількість вихлопних газів, які можуть бути небезпечними для оточуючих.
Як зробити витяжку у гаражі
? Відповідь на запитання є і досить простою. Як би не могло здатися на перший погляд, за належного вміння і витраченого часу можна виконати весь фронт робіт своїми руками (краще обзавестися помічником).
Як зробити витяжку у гаражі? Відповідь на запитання є і досить простою. Як би не могло здатися на перший погляд, за належного вміння і витраченого часу можна виконати весь фронт робіт своїми руками (краще обзавестися помічником).
[Приховати]
1 Схеми вентиляції
2 Самостійне виготовлення
3 Витяжка для процесу фарбування
Схеми вентиляції
Як виявляється, вентиляція для гаража своїми руками є дуже простим завданням. І щоб впоратися з нею, необхідно ознайомитись з основними схемами конструкції:
Перша схема передбачає витяжку, яка працює природним шляхом, спираючись лише на закони фізики.
Другий механізм працює за рахунок застосування механічних засобів.
Третій варіант є комбінуючим механізмом перших двох варіантів.
Найпростішою є перша схема. Принцип її роботи дуже примітивний, а весь фронт робіт дуже легко виконати своїми руками. Принцип роботи ґрунтується на законах фізики, а саме на перепадах тиску зовнішнього та внутрішнього середовища. Однак варто відзначити, що даний метод добре працює тільки в холодну пору року. У літній період температура приміщення нижча, ніж на вулиці, тому процес обміну повітрям не здійснюється. Такий спосіб найчастіше застосовується для металевих конструкцій чи підвальних приміщень.
Друга схема схожа з першою, проте є одна ключова відмінність, яка робить її актуальною у будь-яку пору року та дозволяє забезпечити контроль за температурними показниками. Суть полягає в тому, що в канали вентиляції інтегрується вентилятор або інший пристрій, який змушує повітря циркулювати.
Комбінований варіант передбачає приплив повітря природним шляхом, а виведення теплого та забрудненого за допомогою вентилятора. Варто трохи докладніше розібратися з кожним видом та розглянути, як робиться вентиляція для гаража своїми руками.
Самостійне виготовлення
Електровитяжка допоможе швидко позбутися відпрацювання Будь-яка з перерахованих витяжок виготовляється однаково, ключова відмінність полягає лише у способі функціонування. Розглянемо схему виготовлення основи конструкції, а потім приділимо особливу увагу методам функціонування. Будь-яка вентиляційна система для такого приміщення складається з двох труб діаметром в середньому по 10 см. Одна з них є втяжною, а друга — витяжною. Перша здійснює втягування повітря з вулиці, друга ж, навпаки, необхідна відведення повітря з приміщення його межі.
Найбільш оптимальне розташування, яке забезпечить повну циркуляцію повітря та оптимальне функціонування кожної схеми таке. Втяжна труба розташовується в нижній частині приміщення, а витяжна розташовується під стелею і виходить за межі даху. Таким чином, чисте і прохолодніше повітря під силою тисків заходить у приміщення. Після цього здійснюється процес його обігріву та забруднення, він піднімається вгору, де виходить через витяжну трубу. Механічний спосіб передбачає лише витяжну трубу, в якій встановлений вентилятор, він виганяє тепле та забруднене повітря. Чистий кисень, своєю чергою, потрапляє природним шляхом. Комбінована схема має обидві труби, проте у витяжній є цей вентилятор.
Кожна труба має бути забезпечена засобами захисту. Ними можуть стати сіточка та захисна пластина. Вони служать для того, щоб не допустити попадання різних жучків, дрібних тварин, птахів та сміття до приміщення. Якщо існують сумніви, що труби такого діаметра буде достатньо, можна зробити розрахунок, який дасть точні показники. На 1 квадратний метр приміщення потрібно 15 мм діаметра труби. Що стосується розташування, то припливний отвір має розташовуватися якомога нижче. Максимальна висота, на якій можна розташувати, становить 10-15 см від підлоги. Витяжна конструкція монтується по діагоналі від припливної. Вона має бути в один рівень з перекриттям, щоб верхні шари повітря могли спокійно виходити. Витяжку можна зробити своїми руками.
Так виглядає припливно-витяжна вентиляція. Вона досить якісно функціонує та забезпечує всі необхідні показники для зберігання автомобіля та роботи в гаражі.
Витяжка для процесу фарбування
Якщо приміщення гаража використовується для того, щоб здійснювати фарбування автомобіля або деталей, то звичайна саморобна витяжка не впорається. Для цього потрібна додаткова вентиляція гаража. Навіть витяжка з відчиненими воротами може не впоратися із запахом фарби. Небезпека полягає не тільки в неприємному запаху, а й у тому, що під час даної роботи виділяються токсичні речовини, що згубно впливають на здоров'я людини.
Щоб впоратися з цим завданням, не підійде звичайна витяжка для гаража своїми руками. Необхідно забезпечити два додаткові вентилятори, які забезпечуватимуть якісну циркуляцію. Встановивши два потужні пристрої, які будуть ганяти повітря, можна позбутися неприємного запаху та небезпечних речовин.
Найкращим варіантом стане гараж, у якого є задні двері. У такому разі в неї встановлюється вентилятор, який заганятиме чисте повітря в приміщення, а у воротах встановлюється такий же пристрій, який працюватиме на виведення повітря назовні. Саморобна витяжка для фарбування готова. Тепер питання про те, як правильно зробити витяжку для будь-яких умов та видів роботи, розкрите повністю, і гаражі нічого не загрожує.
|