Головне, не падати духом, – стверджують фахівці, – і зберігати спокій. Це не найстрашніше, що може статися у вашому житті. Вони говорять про 5 важливих кроків, які слід зробити, опинившись «на нулі».
1. Переставте автомобіль у безпечне місце
Це дуже важливо, якщо ви не хочете стати джерелом потенційної аварії. Помітивши, що датчик рівня палива сигналізує про недостатню його кількість, слід увімкнути аварійну сигналізацію і звернути на узбіччя, щоб не заважати руху інших транспортних засобів. Залишайтеся в машині з ременем безпеки.
Ті ж дії слід зробити, якщо автомобіль заглух сам після того, як «висох», а ви, як кажуть, і не помітили. Так, відкотити його з проїжджої частини буде непросто, але спроба не катування. Якщо не виходить, необхідно увімкнути «аварійку», вийти з машини та знайти безпечне місце поза смугою руху.
2. З'ясуйте своє місцезнаходження
Важливо дізнатися точне розташування вашого автомобіля, щоб потім не виникало плутанини у тих, хто, можливо, поспішатиме на допомогу на ваше ж прохання. По можливості зверніть увагу на GPS-координати доступні у вашому гаджеті. Якщо ви не можете їх «витягнути», постарайтеся дізнатися назву шосе та визначити напрямок, у якому подорожуєте. Корисно буде запам'ятати деякі особливості навколишньої місцевості, щоб знову ж таки вказати на них людям, які поспішають на виручку.
3. Не соромтеся попросити про допомогу
Якщо ви, скажімо, їхали по платній трасі десь у ЄС і на ній сталася пригода, вважайте, що частково вам пощастило. Тут на платних дільницях працюють аварійні комісари. Вони не тільки буксують машини, що зламалися, а й підвозять пальне. Головне – знати номер телефону, яким можна викликати рятувальників (він висвічується на електронних табло вздовж магістралі). Коли дзвонитимете, не забудьте уточнити октанове число бензину, що заливається в бак вашої «ластівки».
На інших дорогах такої послуги немає, тому доведеться дзвонити товаришу чи колезі по роботі та плакатися у жилетку, благаючи привезти хоч скільки пального. Можна просто попросити заїхати за вами з буксирним тросом, щоб відтранспортувати до найближчої заправки та запастися терпінням в очікуванні допомоги.
4. Необхідно позначити місце вимушеної стоянки
Переконайтеся, що автомобіль знаходиться в місці, що добре переглядається. Якщо неприємність трапилася прямо на повороті, треба, знову-таки, постаратися пересунути машину на рівну ділянку, де можна буде помітити здалеку. Самому ж слід використовувати яскравий одяг, скажімо, той самий жилет. Якщо хтось забув, необхідність його використання при вимушеній зупинці поза населеними пунктами закріплена в Правилах дорожнього руху. Оскільки народ у нас жалісливий, напевно, знайдуться такі водії, які виявлять добру волю та самі запропонують допомогу. Не відкидайте послугу, попросіть їх привезти трохи бензину. Або, в крайньому випадку, нехай дадуть вам скористатися своїм мобільним телефоном (якщо ваш «сів»), щоб зв'язатися зі своїм приятелем, чоловіком(ом) і т.д.
Можна також попросити, щоб довезли вас до найближчої АЗС або пункту мобільного зв'язку. Щоправда, за таких нових контактів слід виявити обережність, щоб не бути ошуканим.
5. Дойдіть до найближчої АЗС
Остання лінія оборони – це намагатися дійти пішки до найближчої заправки. І хоча вкрай малоймовірно, що всі вищезгадані варіанти зазнають невдачі, ходьба може стати необхідною як остання спроба.
Якщо у вас закінчився бензин у незнайомій місцевості, не треба йти у невідомість – краще назад у той бік, звідки приїхали. Візьміть із собою воду і щось для перекушування, раптом доведеться витратити кілька годин. По узбіччю йдіть обережно і, головне, так, щоб бути видимим здалеку.
Якщо у вас немає ні їжі, ні води, при цьому на вулиці неважлива погода, а здоров'я не сприяє тривалим прогулянкам, краще залишитися в своєму автомобілі і чекати, що хтось зупиниться і прийде на допомогу.
Як економити паливо в дорозі
П'яти-або десятилітрова каністра з бензином у дальній дорозі зайвої точно не буде – у багажнику місця багато не займе, при цьому спокою у будь-якій дорожній ситуації точно додасть. До речі, необхідне обладнання для заправки пальним можна знайти за вказаним посиланням. А от їздити постійно з лампочкою, що горить, кількості палива не стільки небезпечно, скільки шкідливо. Чим менше повітря в баку, тим менше водяного конденсату осідатиме на його стінках. Ви ж і без нас добре розумієте, що вода у бензині – це недобре.
У списку причин підвищеної витрати палива значаться високі обороти двигуна, низький тиск у шинах, опущене скло, завантаження під зав'язку, розміщений у багажнику над дахом вантаж. Якщо, вирушаючи в далеку дорогу, є можливість усунути хоча б кілька цих пунктів – буде чудово.
Іншими важливими способами заощадити пальне є їзда при оборотах двигуна не вище 3000, нерізкі розгони, завчасне скидання газу при уповільненні швидкості потоку. Зрештою, непогано б взяти з собою банковську картку з необхідною кількістю грошей на рахунку, а ще краще - готівка: далеко не у всіх регіонах країни ще розвинений сервіс.
|