Опрос
Ваш Renault Kangoo - дизель или бензин?
Всего ответов: 7051
Онлайн
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Статистика
Главная » Статьи » Разное

Огляд можливостей сучасної техніки неруйнівного контролю

Перевірка якості готових виробів, напівфабрикатів, зварних з’єднань чи покриттів — важлива частина любого виробничого процесу. Адже від цього залежить міцність, безвідмовність, зовнішній вигляд кожного виду продукції.

Неруйнівний контроль дозволяє провести таку перевірку швидко і без пошкодження об'єкту. На відміну від руйнівних методів, після контролю виріб може бути використаний за призначенням.

Сучасні прилади експрес-діагностики, що продаються в маркеті вимірювальних приладів SIMVOLT, відрізняє висока точність та широкий діапазон всебічних характеристик — від мікронної шорсткості поверхонь до сантиметрової товщини захисних покриттів. 

Лінійні розміри та геометрія

Для контролю габаритів, товщини та інших лінійних розмірів деталей, виробів чи конструкцій широко застосовуються рулетки, штангенциркулі та мікрометри. Це прості та надійні прилади, здатні проводити вимірювання з точністю до десятих часток міліметра.

Для контролю геометрії та взаємного розташування елементів конструкцій використовуються:

  • рівні;

  • ватерпаси;

  • лазерні нівеліри. 

Вони швидко перевірять відхилення від заданого положення чи прямолінійності.

Такі інструменти прості у використанні, забезпечують досить високу точність. Їх часто застосовують при монтажі та налагодженні устаткування, будівництві, виробництві меблів тощо.

Шорсткість та твердість

Для контролю якості обробки поверхонь використовується профілометр — інструмент, що дозволяє визначати шорсткість (нерівність) та визначити відхилення профілю поверхні від ідеальної геометричної форми. 

Аналізатори шорсткості дають кількісну оцінку нерівностей за спеціальними параметрами.

Твердість матеріалів та поверхонь контролюють за допомогою портативних твердомірів, що вдавлюють в матеріал індентор під дією вимірювального зусилля, після чого аналізуються розміри та форма отримання відбитка.

Таке обладнання неруйнівного контролю застосовують для швидкої перевірки якості:

  • промислових покриттів;

  • зварних швів;

  • деталей машин.

Вони мобільні та зручні у використанні в польових умовах.

Контроль фарбування та покриттів

Для контролю товщини захисних покриттів на металах, пластмасах, склі тощо продаються електромагнітні товщиноміри. Принцип їх дії базується на вимірюванні електромагнітного сигналу, що проходить крізь немагнітне покриття на магнітній основі. 

Для контролю кольору лакофарбових матеріалів, пластмас, тканин в промисловості використовують колориметри, котрі спектрально оцінюють колір в міжнародних одиницях. Також є прилади для визначення блиску поверхонь – глянцеміри або блискоміри.

Отже, існує широкий спектр обладнання для швидкого неруйнівного контролю якості лакофарбового шару, захисних плівок, пластмас, скла у виробничих умовах.

Вібродіагностика

Важливою складовою технічного діагностування машин та механізмів є контроль вібраційних характеристик. Адже вібрація — одна з перших ознак виникнення дефектів чи несправностей.

Для ії вимірювання застосовуються спеціальні апарати — віброметри або віброаналізатори. Вони допомагають контролювати вібрацію підшипників, зубчастих передач, електродвигунів, інших механізмів та оцінювати їх технічний стан.

Сучасне обладнання для вібродіагностики оснащене функціями запису сигналу, його аналізу в частотній та часовій областях. Є можливість порівняння поточних даних з еталонними.

В інтернет-магазині SIMVOLT представлено широкий асортимент приладів провідних світових виробників для неруйнівного контролю. Професійні консультанти компанії завжди прийдуть на допомогу, щоб підібрати оптимальне обладнання саме для ваших задач.

Категория: Разное | Добавил: webgkv (24.02.2024)
Просмотров: 19 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Категории